איך מתמודדים עם אישה שתלטנית

חוויה לא נעימה לאף גבר

כשאנו שומעים על בעיותיהם של זוגות רבים במדינת ישראל אנו רואים כיצד לעתים מדובר על בעיה מודגשת שמגיעה מכיוונו של אחד מבני הזוג. היום יש גברים שונים במדינת ישראל שלא מבינים איך מתמודדים עם אישה שתלטנית שמקשה עליהם את החיים בזוגיות, עושה להם לא מעט בעיות, ויוצרת אווירה שלילית שלא מאפשרת ליהנות ממערכת הזוגיות.

אם יש גבר שסובל מכך ומוכן גם לדבר על כך, הרי שנשמע אותו מספר על אישה שתמיד אומרת לו מה לעשות, מחלקת לו הוראות ללא סוף, מנסה להגביל אותו בדברים רבים, וכמעט תמיד מגיבה בעצבים כשהגבר שלה לא עושה את מה שהיא מבקשת ממנו.אין ספק שמדובר במערכת יחסית מאוד לא בריאה עבור כל גבר נורמאלי.

מה הסיבה האמיתית להתנהגות זו

נראה כי טיפול בכל בעיה שהיא נעוץ בראש ובראשונה בזיהוי של הבעיה ובהבנה שלה. מי שבודק בצורה מקצועית ולעומק את הבעיה של אישה שתלטנית יכול להצביע על כך שיש נשים שמאוד רוצות סוג של אשליה של שליטה, כשלמרבה הצער מדובר לרוב על חוסר ביטחון לא פשוט ועל חוסר אמונה שמביאים גבר לשאול איך מתמודדים עם אישה שתלטנית שהיא חלק מהזוגיות שלו.

גורמים מקצועיים יגידו כי לנשים שנחשבות שתלטניות אין ממש יכולת להבחין ולהבדיל בין העיקר לטפל. כך, גבר שישאל את עצמו איך מתמודדים עם אישה שתלטנית יצטרך קודם כל להבין שאשתו או בת הזוג שלו לא מבדילה בין החשיבות שעל הגבר להרגיש אהוב ובין הטפל שמציג פעולות מעשיות ושגרתיות שהיא מצפה מהגבר שלה לבצע ללא כל רגש או אמפתיה.

הדגשת הנקודה השלילית מצדו של הגבר

מאחר ואנו מדברים פה על ניסיון להתמודד עם אישה שנחשבת לשתלטנית, הרי שחשוב לעזור לגבר שסובל מכך להרגיש טוב יותר תוך שהוא מצליח למצוא פתרון ולשנות את התמונה הקשה. אנשי מקצוע שירצו לעזור לגבר לדעת איך להתמודד עם אישה שתלטנית יציגו לו פתרונות שונים ומגוונים על מנת להעניק לו הרגשת חופש גדולה והנאה מחיי הזוגיות שלו.

כך למשל יהיו כאלו שייעצו לגבר לכתוב לאשתו מכתב מפורט ומדויק בו הוא מסביר הן עד כמה הוא אוהב אותה ומסור לה, והן עד כמה היא מקשה עליו בגלל התנהלותה הלא נכונה. כך הוא גם יכול לבקש ממנה להיות מאופקת יותר ולהעניק לו הרגשה שהוא חשוב. במקרים שהדבר לא עובד יכול גם גבר מסוים לנתק את עצמו מהאישה השתלטנית לתקופת מה עד שזו תירגע ותכבד אותו.

צור קשר עכשיו
לקבלת ייעוץ ראשוני

פרטי התקשרות

משרד עורכת הדין רויטל לוין שני סניפים – בתל אביב ובחיפה.
לתאום פגישה באזור מגוריכם התקשרו:

שרותים משפטיים