איך מתגרשים ללא ילדים

נראה כאילו המשימה קלה יותר

במערכת זוגית שלאחר הנישואין מביאים זוגות רבים ילדים לעולם. אל לעתים יש זוגות צעירים שעדיין לא עשו זאת ולעתים יש סיבות אחרות שבגינן אין לזוג מסוים ילדים. בכל הקשור לגירושין הרי שנראה כי מדובר על מהלך קל יותר ברגע שאין ילדים שמרגישים מאוד לא בנוח עם הסיטואציה שבה אחד מההורים לא יהיה צמוד אליהם יותר.

כמובן שגם גירושין כשאין ילדים הם לא דבר קל, אך אלו ששואלים איך מתגרשים ללא ילדים מבינים די מהר כי התהליך יכול להיות נוח יותר ובעייתי פחות בגלל רגשות קשים שקשורים בד"כ לילדים שעוזבים מאחור ואינם קיימים במצב זה. גירושין כאלו יכולים להתנהל בצורה בוגרת ותחת עננה קטנה יותר של רגשות סוערים.

מה קובעת ההלכה היהודית במקרה כזה

עניינים טכניים רבים עולים בין בני זוג שמתכוונים להתגרש בקרוב. לרוב אנו כאמור רואים כיצד דברים חשובים מוחלטים לגבי הילדים של בני זוג שמתגרש, אך ברגע שאין ילדים עדיין יש לקבוע הסכם מסוים שיכבד את שני בני הזוג בנושאים שונים. מי ששואל איך מתגרשים ללא ילדים צריך גם לשאול איך נעשית חלוקת רכוש במקרה כזה למשל.

בכל הקשור להלכה היהודית הרי שהיא קובעת שהאישה זכאית למזונות ברגע שיש לה ילדים (זאת למעט מקרים חריגים). אז לגבי השאלה איך מתגרשים ללא ילדים יש לדעת כי אם מדובר על אישה שהייתה במערכת זוגית כתוצאה מחתונה והיא אינה בעלת ילדים, לא חלה על בעלה כל חובה לזון אותה לאחר שהתגרש ממנה והיא קבלה ממנו את הגט.

התעסקות רצינית בחלוקת הרכוש

נושא ההתעסקות בענייני רכוש הוא נקודתי יותר כשאין ילדים לבני הזוג. אם דברנו קודם לכם לגבי המזונות, הרי שכשאין ילדים ניתן להעריך את הרכוש המשותף מתוך כוונה לחלקו בצורה שווה (זאת כשהחלוקה לא כוללת רכוש מסוים אותו הביא אחד מבני הזוג למערכת היחסים או נכסים שעליהם הוסכם בצורה כזו או אחרת במסגרת הסכם ממון).

העניין של איך מתגרשים ללא ילדים יכול להיות קל יותר אם מתנהלים בצורה חיובית ומחלקים את הרכוש על מנת לסיים את התהליך כמה שיותר מהר. כך, מאחר ואין מכשול רגשי גדול, אם נקרא לזה כך, של ילדים קטנים שובכים בשל עניין העזיבה, הרי שחלוקה מדויקת של הרכוש תביא לסיום מהיר ומכובד של היחסים וליציאה לדרך חדשה של כל אחד מבני הזוג.

צור קשר עכשיו
לקבלת ייעוץ ראשוני

פרטי התקשרות

משרד עורכת הדין רויטל לוין שני סניפים – בתל אביב ובחיפה.
לתאום פגישה באזור מגוריכם התקשרו:

שרותים משפטיים