פרידה מבן זוג התמודדות

בין עצבות לגיטימית לדיכאון אמיתי

פרידה יכולה להציג לכל אדם עם רגשות תקופה מאוד לא פשוטה. מאחר והאדם הוא יצור חברתי הרי שפרידות הן קשות לנו מאז ומתמיד. אנו רואים כיצד יש ספרים רבים שנכתבו סביב נושא זה וכיצד יש סרטים שממחישים עד כמה פרידה יכולה להיות קשה מנשוא עבור לא מעט אנשים שנקשרים מאוד למי שאיתו חיו במשך תקופה מסוימת.

לכן כשאנו מדברים על פרידה מבן זוג התמודדות היא הנושא שעולה אצל רבים. מדובר על צורך להתמודד עם מצב שבו אדם שהיינו רגילים אליו כבר לא נמצא לידינו, והדבר יכול להשפיע עלינו בצורות שונות. גורמים מקצועיים מגדירים פרידה כרגע קשה יותר מאשר מחלה כרונית, פרישה לפנסיה, פיטורין, פציעה ואפילו לעתים גם מוות של אחד מבני המשפחה המורחבת.

התחושות איתן מתמודדים הנפרדים

אם פרידה היא דבר כל כך קשה, הרי שברור לנו מדוע נדרשת התמודדות אמיתית ואמיצה מולה. בין התחושות שאנו חווים בגלל פרידה מבן הזוג קיימות כאלה שמעידות גם על דיכאון. יש כאלו שסובלים מחרדות ויש כאלו שמתעסקים בצורה אובססיבית בבן הזוג שממנו נפרדו. אם כן הדבר מראה שבכל הקשור למצב של פרידה מבן זוג התמודדות רצינית אכן נדרשת.

על מנת להתאושש מפרידה צריך זמן מסוים. כך אומרים אנשים מקצוע, כשאנו מבינים כי לכל אחד יש את משך הזמן שהוא צריך. כך, בניסיון להתנהל לאחר פרידה מבן זוג התמודדות תהיה כזו שתיארך מספר שבועות כשאחרים יצטרכו חודשים. זאת מעבר לתחושות נוספות שעולות כמו הרגשה של פגיעה בבן הזוג שעוזבים, ואף רצון לבצע מהלך שאולי יחזיר בן זוג שעזב.

דרכי התמודדות שונות מהרגע הראשון

כדאי מאוד לדעת שיש דרכים שונות להתמודד עם פרידה מבני זוג. במקרים רבים אנו מבינים עד כמה קשה להתמודד לבד, ולכן תמיכה עקבית מהסביבה יכולה להועיל רבות. זאת יחד עם ניסיון אמיתי למלא את היום בלא מעט דברים שיש לעשות ובכך להיות עסוקים מדי ובלי כל זמן פנוי לתת למוח לקדוח ולהעלות מחשבות קשות או זיכרונות כלשהם.

בנוסף, לגבי פרידה מבן זוג התמודדות יכולה להיעשות גם באמצעות גורמים מקצועיים. פסיכולוג למשל, יכול להיות זה שיוכל להוציא את כל מה שיש בלב לאחר הפרידה, ובכך לנסות להכניס פנימה מחשבות חיוביות. לעתים הדבר נעשה לאחר בירור דפוסי ההתנהגות של מי שחווה פרידה על מנת שלא יחווה אותה שוב בעתיד בגלל אותן סיבות.

צור קשר עכשיו
לקבלת ייעוץ ראשוני

פרטי התקשרות

משרד עורכת הדין רויטל לוין שני סניפים – בתל אביב ובחיפה.
לתאום פגישה באזור מגוריכם התקשרו:

שרותים משפטיים