פרידה מבן זוג אלים

סיוט שמפתיע נשים שונות בעולם

כניסה לזוגיות נעשית מתוך מחשבה ורצון שהכול יהיה בסדר ביחד (או שלפחות רוב הדברים ביחד יהיו מהנים ומרגשים). אך לעתים אנו רואים כיצד התמונה שונה מאוד ובן זוג מסוים הופך להיות אלים. מדובר על צרה לא קטנה שלעתים גם נופלת על אישה מסוימת כרעם ביום בהיר ומותירה אותה המומה אל מול אגרסיביות רבה וספיגת מכות איומות.

בין אם מדובר על אישה שמופתעת מכך לחלוטין ובין אם מדובר על אישה שהתחתנה עם אדם טמפרמנטי מדי שהפך לאלים, הרי שחשוב להבין כי מדובר על בעיה שקשה מאוד לתקן. כלומר, פרידה מבן זוג אלים היא זו שתהיה בד"כ על הפרק ולא ניסיונות של טיפול באדם כזה מאחר והסיכון שאותו חווה האישה הוא גדול מאוד ובלתי מתקבל על הדעת.

אלימות יכולה להגיע בדרכים שונות

חשוב לדבר מעט יותר לעומק על נושא האלימות בין בני זוג. הכוונה היא לכך שאלימות יכולה להגיע במספר רב של דרכים. לא תמיד מדובר רק על הכאה של אישה מסכנה או על איומים כאלה ואחרים, אלא גם על אלימות מילולית קשה ויצירת אווירה מאוד בעייתית שגורמת לאישה לחיות בפחד בביתה שלה. אין ספק שדברים אלו יוצרים דרך אל פרידה מבן זוג אלים וכמה שיותר מהר.

עבור נשים רבות מדובר על שבירת חלום הנישואים המאושרים, והן מרגישות עם כך איום ונורא. כך לעתים קשה להם לחשוב על פרידה מבן זוג אלים והן עושות טעות כשהן מוותרות וממשיכות מתוך ציפייה לשינוי חיובי. בעולם המודרני של היום אין מקום לאלימות באף מערכת יחסים ובשום מסגרת, ולכן אין להקל ראש בנקיטת צעדים חמורים לגביה.

ביצוע חכם של מהלך חד וברור

במיוחד ברגע שמדובר על אלימות פיסית קשה, הרי שרוב הנשים מבינות מיד כי עליהן לעזוב את הגבר שמכה אותן. מעבר להשפלה שבדבר מבינות הנשים כי הן הופכות להיות אדם בסיכון שיכול להגיע לבית החולים לאחר שספג מכות קשות או אפילו למות מחבלות מוגזמות. אך חשוב להבין כי יש לנהל נכון את העזיבה של בן זוג מסוכן כזה.

דבר ראשון אל לאישה לחכות בגלל פחד ולוותר על פרידה מבן זוג אלים. אך מעבר לכך עליה לחשוב האם כדאי לעשות זאת כשהיא רחוקה ממנו (ע"י הודעה או שליח). זאת כדי להימנע מתגובה אלימה עוד יותר שלו שאף תביא לפגיעה קשה בה או לנזק בלתי הפיך. כבר היו מקרים מעולם, ולכן צורת הפרידה חייבת להיות חכמה כדי להבטיח את שלומה של האישה.

צור קשר עכשיו
לקבלת ייעוץ ראשוני

פרטי התקשרות

משרד עורכת הדין רויטל לוין שני סניפים – בתל אביב ובחיפה.
לתאום פגישה באזור מגוריכם התקשרו:

שרותים משפטיים