חיי נישואין לא מאושרים

כשהזוגיות הרשמית לא ממש מפנקת

נישואין זה מוסד מרתק לכל הדעות. גם אנתרופולוגים מוכשרים מאוד מתקשים לעתים לתת הסברים לדברים שמתרחשים במסגרת זוגית רשמית, כלומר לאחר שזוג מסוים נישא. למרות שבלא מעט מקרים אנו רואים כיצד יש זוגות שנהנים ביחד, הרי שלעתים חיי נישואין לא מאושרים הם כלל לא דבר מפתיע בעולם המודרני שבו אנו חיים היום.

אנו נכנסים למערכת זוגית מתוך רצון שהשותף שלנו בחיים יעשה לנו טוב. כלומר, יחייך אלינו, ישאל לשלומנו, יתמוך בנו, יבין אותנו ויהיה שם לצדנו הן בתקופות פחות טובות והן ברגעים שמחים. אך למרבה הצער לא תמיד כך הדבר, ואנו רואים כיצד זוגות רבים לא מצליחים להרים את הזוגיות שלהם לגבהים חדשים, כשלבסוף הם גם קורסים לכדי גירושין לא נעימים.

התלבטויות רבות לגבי העתיד

החיים דורשים מאתנו לעתים לעצור לרגע כדי לבחון לעומק את מצבנו וכדי להחליט החלטות לא פשוטות. לא רק לגבי לימודים, קריירה, ילדים וכיו' אנו רואים כיצד נדרשת מאתנו עצירה והחלטה, אלא גם ברגע שמדובר על חיי נישואין לא מאושרים עלינו לנסות ולעשות הכול על מנת להבין האם המצב באמת צריך להיות כך או שניתן לשנותו או בכלל לוותר על הכול.

התלבטויות אלה הן מנת חלקו של כל מי שסובל ממסגרת של חיי נישואין לא מאושרים. חשוב מאוד להבין כי מדובר על מצב שאיתו קשה להמשיך, וכל דחייה או עיכוב מביאים לכך שנוצרת החמרה בעייתית וקשיים רבים יותר בניהול הזוגיות. לא אחת אנו רואים כיצד מי שדוחה טיפול במצב כזה מביא לנזק עצום הן לו והן לשותף שלו לחיים.

משיחות ועד קבלת החלטות קשות

יש מספר פעולות שיכולים לעשות בני זוג שנישאו ורואים שהם לא מאושרים ביחד. בין אם נקודת הזיהוי של החוסר באושר היא לאחר מספר שנים ביחד ובין אם היא כבר מיד לאחר הנישואין, הרי שיש לבצע פעולות שונות על מנת להבין האם ניתן למצוא פתרון, האם יש דרך לשפר דברים מסוימים, או האם צריך לפרק את החבילה, כמו שאומרים, כדי שכל איש ילך לדרכו.

החל משיחות אישיות שיכולים בני הזוג לעשות ביניהם, דרך ייעוץ מקצועי כזה או אחר, וכלה ברעיונות יצירתיים שכל אחד יכול להציע, טיפול בבעיה של חיי נישואין לא מאושרים הוא דבר הכרחי. אם כלום לא עוזר ואין מזור לבעיה, הרי שלעתים יש להחליט על פרידה שאולי תפנה את כל אחד מבני הזוג לחיים חדשים ומאושרים יותר.

צור קשר עכשיו
לקבלת ייעוץ ראשוני

פרטי התקשרות

משרד עורכת הדין רויטל לוין שני סניפים – בתל אביב ובחיפה.
לתאום פגישה באזור מגוריכם התקשרו:

שרותים משפטיים