איך נפרדים מאישה

חשוב למנוע פגיעה ברגשות

רגעים מסוימים בחיינו מדגישים בפנינו כי עלינו לבצע מהלך חד של פרידה מאדם שאיתו היינו במשך תקופה מסוימת. אנו חיים במדינה מודרנית ולכן גירושין או פרידות הם לא דברים חדשים, אך מאחר ואנו מדברים על אנשים, הרי שקיימים רגשות רבים ולכן זה לא מפתיע לשמוע גברים שואלים איך נפרדים מאישה, כשהכוונה היא איך עושים זאת בצורה נכונה.

יש להתעמק מעט במילים "צורה נכונה", מאחר ועבור חלק מהגברים מדובר על הצורה הרגשית הנכונה שתמנע פגיעה באישה, ועבור גברים אחרים הרי שלעתים מדובר על מהלך שנוגע לענייני חלוקת רכוש למשל. כך או כך, חשוב לכל אדם נורמטיבי לדעת כיצד לבצע את הפרידה הן כדי שלא לפגוע ברגשותיה של האישה והן כדי להשאיר לה את מה שמגיע לה.

יצירת תהליך משותף שיקל על כולם

אם אנו בוחנים התנהלויות מוצלחות של לא מעט גורמים בכל רחבי העולם, אנו רואים כיצד לרוב היה מדובר על תהליך משותף שבוצע בצורה רצינית ומכובדת. כלומר, שגם ברגע של פרידה שיתוף פעולה הוא דבר נכון, גם אם הדבר נשמע מעט אירוני או פרדוקסאלי. גם לגבי שאלה מאוד חשובה כמו איך נפרדים מאישה שיתוף הפעולה הוא חשוב עד מאוד.

גבר שיישב עם אשתו או עם בת זוגו ויסביר בצורה מפורשת (אך בדרך נעימה) מדוע הוא רוצה להיפרד, יוכל אולי לזכות לשיתוף פעולה שלה. כך יודעים איך נפרדים מאישה בצורה מסודרת יותר בזכות ההבנה של בת הזוג. הבנה זו מביאה לכך שהן היא יכולה להסכים באופן מהיר יחסית לפרידה והן היא תשתף פעולה בתהליך מסודר של פרידה או גירושין.

רגישות רבה כשיש גם ילדים

בל נשכח כי כל זוג נמצא בסטאטוס שלו בחיים. כלומר יהיו מקרים שגבר ירצה להיפרד מאישה מסוימת כשיש להם נכסים רבים או כשיש להם ילדים. במקרים כאלו לא שואלים רק איך נפרדים מאישה אלא איך נפרדים גם מחלק מהרכוש או איך נפרדים מהילדים (מאחר ולרוב הם נשארים בחזקתה של האם לאחר גירושין למשל).

לכן מדובר בעוד רגע חשוב שבו רגישות רבה היא בעלת ערך רב. כלומר שמעבר להסברים ברורים לגבי הרצון להיפרד או להתגרש, יש גם לדבר על נושא הרכוש ו/או הילדים על מנת למנוע בעיות מיותרות, התגוששויות שלא מועילות לאיש, ירידה לפסים מאוד לא חיוביים, וריחוק שמונע את הפרידה שאמורה להגיע בכל מקרה בסופו של דבר.

צור קשר עכשיו
לקבלת ייעוץ ראשוני

פרטי התקשרות

משרד עורכת הדין רויטל לוין שני סניפים – בתל אביב ובחיפה.
לתאום פגישה באזור מגוריכם התקשרו:

שרותים משפטיים