איך מתגרשים יפה

רצון אמיתי של לא מעט מתגרשים

להתגרש זה דבר שאף אדם נורמאלי לא שואף אליו. אך רגע כזה יכול להגיע בגלל זוגיות שלא הצליחה (יהיו הסיבות אשר יהיו), ולבסוף יש לבצע את המהלך שבו בני הזוג כבר לא ייחשבו כבעל ורעיה. כך יש רבים בישראל ששואלים את עצמם היום איך מתגרשים יפה והאם הדבר בכלל אפשרי מבלי להגיע לטונים צורמים ומבלי לסיים את הזוגיות בצורה טראגית.

לא תמיד אנו רואים כיצד יש כאלו שמסיימים את הזוגיות בצורה שלילית מאוד. כלומר, שלעתים יש כאלו שמצליחים להתעלות על עצמם ולהציג רצון אמיתי לגירושין מסודרים ונעימים עד כמה שאפשר. זאת בין אם הם מכבדים את החלטת בן או בת הזוג ובין אם הם מבינים שכך אפשר לפגוע כמה שפחות בילדים שניתקים להם עכשיו מהמשפחה הגרעינית.

שליטה עצמית ברמה גבוהה מאוד

נראה כי אחד הדברים שיכול לשרת אותנו בכל מצב בעייתי בחיים ולא רק בגירושין הוא שליטה עצמית גבוהה מאוד. מדובר על יכולת לא פשוטה שיש לסגל על מנת למנוע התפרצויות שליליות מאוד של רגשות ועל מנת שלא לפגוע במי שעד לא מזמן היה שותף לחיים. שליטה כזו יכולה ליצור תשובה לשאלה איך מתגרשים יפה ולהקל על זוגות רבים.

מתוך רצון אמיתי לסיים יפה את הקשר ומתוך גישה נכונה של מבוגר אחראי, אם נקרא לזה כך, אפשר בהחלט לראות איך מתגרשים יפה גם כשאחד מבני הזוג מנסה להערים קשיים. איפוק רב, יחס של כבוד לצד השני, סבלנות אמיתית, וגישה חיובית יראו כיצד אפשר להוציא את הרוח מהמפרשים של מי שלא מצליח להפנים את התמונה ועדיין מתנהג מתוך סערת רגשות.

זהו דווקא הזמן לכבד את הצד השני

זה אולי קל להגיד וקשה לבצע אך נראה כי זמן תהליך הגירושין הוא זה שדווקא בו צריך לנסות ולעשות את הכול על מנת לכבד את הצד השני. במיוחד אם לא היו מקרי בגידה או אלימות, הרי שכל אחד מבני הזוג צריך להבין כי לא תמיד יש התאמה מוחלטת בין שני אנשים ולעתים יש גם רצון לצאת לדרך חדשה בחיים מבחינת זוגיות.

אם באמת מצליחים להתעלות ולכבד בן זוג שהחליט להיפרד או בת זוג שלא מסכימה להמשך של מערכת יחסית בעייתית, הרי שמבינים איך מתגרשים יפה ועושים מסלול מסודר שנוח לשני הצדדים. כבוד הדדי הוא דבר חשוב בכל מערכת יחסים, וגם בסיומה של זוגיות הוא חשוב לא פחות עבור כל אחד מבני הזוג.

צור קשר עכשיו
לקבלת ייעוץ ראשוני

פרטי התקשרות

משרד עורכת הדין רויטל לוין שני סניפים – בתל אביב ובחיפה.
לתאום פגישה באזור מגוריכם התקשרו:

שרותים משפטיים