על מנת להבין את משמעותו המשפטית והיתרונות של הסכם ממון, קראו מאמר זה שכתבתי, ואשר מיועד לזוגות אשר מעוניינים להינשא ולערוך הסכמי ממון.

מאמר זה מתמקד בהסכמי ממון בין בני זוג הנשואים זה לזה.

הסכמי ממון לזוגות נשואים

נשאלת השאלה, האם גם לזוג נשוי כדאי לערוך הסכם ממון?.

במקרים שבהם, קיים משבר אמון בין בני הזוג, הזוג עבר הליך גירושין שלא הסתיים בגירושין, אחד הצדדים נתפס בבגידה ובמעילה באמון, אחד הצדדים מהמר או מנהל עסקים בעלי סיכון רב וכד', אזי רצוי לבן הזוג הרוצה להגן על עצמו מצד אחד ואשר חושש מהליך משפטי יקר ממושך נגד הצד השני ושתוצאותיו בלתי ידועות , מצד שני, להגן על עצמו באמצעות הסכם ממון.

הסכם שלום בית למשל, הינו סוג של הסכם ממון, ומהותו שאם שלום הבית לא יצליח הרי שהצדדים יפעלו בהתאם להסכם הממון.

הסכם ממון מעגן את האופן שבו צדדים להסכם ממון מעוניינים לחלק את הרכוש שבבעלותם. בהסכם ממון מצוין בד"כ גם עיתוי חלוקת הרכוש.

הסכמי ממון בנישואים

מקרה פרטי בו מתעורר הצורך בהסכם ממון הוא כאשר שני הצדדים מעוניינים לרכוש נכס משותף באמצעות משאבים כספיים אשר שייכים לצד אחד בלבד ואשר אינם משותפים. היה ובן הזוג שהמשאבים הכספיים שייכים לו, לא יעגן במסגרת הסכם ממון את העובדה כי, המשאבים הכספיים במקרה של גירושין, יהיו שייכים לו בלבד, הרי, שבית המשפט יראה בנכסים כספיים אלה בגירושין כנכסים משותפים לשני הצדדים.

את הסכם הממון רצוי לערוך אצל עורך דין המתמחה בעריכת הסכמים כאלה, ואשר יפעל לכך, לאור ניסיונו בבתי המשפט והבנתו בתחום, כי הסכם זה, יהיה עמיד בפני בקשה לביטול ו/או לשינוי על ידי אחד הצדדים.

מידע זה אינו יכול להוות בשום פנים ואופן תחליף לייעוץ משפטי.

הסכמי ממון, הסכם יחסי ממון – נכתב על ידי  רויטל לוין עורכת דין גירושין