עו"ד משמורת ילדים

משמורת הילדים וחלוקת זמני השהות בין ההורים היא הדבר הראשון והמיידי ביותר שיש לקבוע לאחר פרידת ההורים, על מנת לשמור על טובת הילדים בראש ובראשונה. עורכת הדין רויטל לוין תפעל למענך בכל הדרכים האפשריות כדי ליצור את המצב הטוב ביותר עבורך ועבור ילדיך!

פנו אלי עכשיו לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות
התקשר/י או שלח/י ווטסאפ לטלפון 052-420-4245
משמורת ילדים בגירושין - חלוקת משמורת בין הורים גרושים

מהי משמורת ילדים בגירושין?

משמורת ילדים הינה הזכות והחובה להחזיק בילדים מתחת לגיל 18, לדאוג לכל צרכיהם הנפשיים, הבריאותיים, הגשמיים, והערטילאיים.

סוגית משמורת הילדים הינה אחת מהסוגיות הקשות והכואבות בתיקי גירושין, ולעיתים מתנהלות בעניין סוגית משמורת הילדים לא פחות ממלחמת עולמות. סוגית משמורת הילדים, כאשר היא עולה בהליך גירושין, מרכזת לתוכה את כל החששות והפחדים של בני הזוג, ולעיתים בני הזוג מגדירים זאת כקו אדום מבחינתם, שעליו ילחמו בבחינת ייהרג ובל יעבור.

משמורת ילדים בתהליך גירושין

במקרים רבים, האשה חוששת כי, בהליך הגירושין תאבד את משמורת הילדים, ילדים שהביאה לעולם, אהבה באהבה אין קץ, גידלה וטיפחה מינקות, ואשר היא מעוניינת להמשיך לטפח ולדאוג להם מדי יום שעה שעה. מצד שני, הבעל חושש כי, באם האשה תקבל את משמורת הילדים, היא עלולה להסית נגדו את ילדי הצדדים, הוא ייהפך ל"כספומט" בלבד, לא יראה את ילדיו מספיק, לא יהיה מעורב בחייהם עד אשר יהיה בעיניהם כאדם זר. למרות שעקרון "טובת הילד" הוא העיקרון המנחה בכל הנוגע למשמורת ילדים, ועל פיו הן בני הזוג, והן בית המשפט אמורים לפעול, כעורכת דין לגירושין, המתמחה בפרקטיקה זו, אני יכולה לציין בצער ובכאב רב כי, אי אפשר לדבר על משמורת הילדים מבלי להתייחס לאלמנט הכספי – הרכושי – הממוני.

משמורת ילדים ודמי מזונות

אשה הזוכה לקבל את משמורת הילדים, זוכה גם בדמי מזונות עבורם, בסכומים לא מבוטלים, אשר יכולים לסייע במידה משמעותית למצבה הכלכלי לאחר הגירושין. כך גם, קיימת נטייה לבעל לערוך ויתורים רכושיים וממוניים לטובת האשה הנותרת עם משמורת הילדים, וזאת מאחר והבעל נותר לבדו ועל כן, נוטה, כאמור לעיל, לוותר על הזכויות המגיעות לו מהרכוש המשותף על פי חוק.
פתרון שאמצו להם בשנים האחרונות בתי המשפט בעניין משמורת הילדים, ושלדעתי מקורו במשפט זר (ויתכן אף מקורו בהשפעה מסדרות משפטיות אמריקאיות), ושניתמך במאמרים מהארץ ומהעולם הוא פתרון – המשמורת המשותפת.

מהפן של חששות ההורים – המשמורת המשותפת מסייעת להפיג את החשש של האם כי, הילדים ילקחו ממנה וכן את החשש של האב שלא יהיה מעורב בחיי ילדיו. יחד עם זאת, הרעיון המוצהר שעומד בבסיסו של המשמורת המשותפת הינו כי, הדבר יהיה לטובת הילד שייהנה משני הוריו – והאומנם????.

ונחזור שוב לאלמנט הכספי – כמו במשמורת הילדים גם במשמורת המשותפת לעיתים רבות הוא השחקן המרכזי האמיתי של ההצגה. לא אחת אירע כי, הבעל עמד על דרישתו למשמורת משותפת, וראה זה פלא ברגע האחרון התחרט וחזר בו, לאחר שאשתו ויתרה על מזונות הילדים כולם ו/או חלקם וכן ויתרה על זכויותיה ברכוש.

משמורת משותפת

משמורת משותפת כשלעצמה מפחיתה במידה משמעותית את החיוב במזונות הילדים, וכך גם אין כל סיבה מוסרית כי, הבעל יוותר על זכויות המגיעות לו ברכוש המשותף. קיימות בוודאי אימהות רבות, אשר מעוניינות לשקם את חייהן והפתרון של משמורת משותפת וחלוקה שווה בנטל גידול הילדים, הינה רעיון קוסם וקסום עבורן. מחקרים כוחם יפה לאקדמיה, ובחיים האמיתיים, רק ימים יגידו האם סוגיית המשמורת המשותפת אכן תואמת את טובת הילד ולא רק טובת ההורה. נאלץ להמתין לדור העתיד שיגדל ויתבגר ויוכל לספר לנו מעל גבי עיתוני השבת כיצד היו חייו אותם חילק בין שני בתים….

ראה נושאים קרובים: דיני משפחה, דמי מזונות, מזונות ילדים, עורך דין דיני גירושין

משמורת משותפת, משמורת ילדים- נכתב על ידי עו"ד רויטל לוין.

צור קשר עכשיו
לקבלת ייעוץ ראשוני

פרטי התקשרות

משרד עורכת הדין רויטל לוין שני סניפים – בתל אביב ובחיפה.
לתאום פגישה באזור מגוריכם התקשרו:

שרותים משפטיים